V zbirki PiŠK je skupno 99 knjig, kar je največja zbirka liturgičnih knjig, ki so pripadale Judom, v Sloveniji.

V lendavski sinagogi je na ogled razstava Knjižna dediščina predvojne prekmurske neološke judovske skupnosti s podnaslovom Molitveniki in obredne knjige ter njihovi lastniki. Nastala je v sodelovanju Galerije - Muzeja Lendava ter Pokrajinske in študijske knjižnice (PiŠK) Murska Sobota, njena avtorja sta Maja Kutin in Boris Hajdinjak.

Leta 2021 so v PiŠK katalogizirali 99 enot judovskih molitvenikov in obrednih knjig, s tem pa so vzpostavili judovsko zbirko, ki je dediščina predvojne prekmurske judovske skupnosti žrtve holokavsta v drugi svetovni vojni. Gre za največjo zbirko liturgičnih knjig judovske skupnosti v kateri koli od slovenskih knjižnic. Nekaj knjig v zbirki je antikvarnih, kar pomeni, da so bile izdane do leta 1835. Knjige so v hebrejskem, nemškem in madžarskem jeziku, jidišu ali pa so dvojezične.

Prevladujejo knjige, tiskane pri vodilnem tiskarju in založniku tistega časa, Schlesingerju, ki je začel izdajati knjige leta 1853 v Bratislavi in je deloval na Dunaju ter v Budimpešti vse do druge svetovne vojne.